Forum Kahkaha
Sitemizden yararlanmak ve bu ailenin bir parçası olabilmek için lütfen üye olunuz!
Hamburg Film Festivali "Soul Kıtchen"la Başladı[Kültür Tim] Uyeols10

Join the forum, it's quick and easy

Forum Kahkaha
Sitemizden yararlanmak ve bu ailenin bir parçası olabilmek için lütfen üye olunuz!
Hamburg Film Festivali "Soul Kıtchen"la Başladı[Kültür Tim] Uyeols10
Forum Kahkaha
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hamburg Film Festivali "Soul Kıtchen"la Başladı[Kültür Tim]

Hamburg Film Festivali "Soul Kıtchen"la Başladı[Kültür Tim] Empty Hamburg Film Festivali "Soul Kıtchen"la Başladı[Kültür Tim]

Mesaj  Usta Paz Eyl. 27, 2009 5:11 pm

Almanya'nın Hamburg Kentinde Düzenlenen 17. Uluslararası Hamburg Film Festivali, Yönetmen Fatih Akın'ın 'Soul Kitchen' Adlı Filmiyle Başladı.
Almanya'nın Hamburg kentinde düzenlenen 17. Uluslararası Hamburg Film Festivali, yönetmen Fatih Akın'ın ''Soul Kitchen'' adlı filmiyle başladı. Hamburg'un Dammtor semtindeki Cinemaxx'da düzenlenen galaya, Fatih Akın'ın yanısıra, filmin başrol oyuncularından Adam Bousdoukos, Moritz Bleibtreu, Birol Ünel, Dorka Gryllus, Hamburg Eyaleti Başbakan Yardımcısı ve Eğitim Bakanı Christa Geotsch, Hamburg Eyalet Meclisi Başkan Yardımcısı Nebahat Güçlü, Hamburg Eyaleti Kültür Bakanı Karin von Welck, sinema oyuncusu Sibel Kekilli, Türkiye'nin Hamburg Başkonsolosu Devrim Öztürk, Akın'ın yakınları, sinema oyuncusu Uğur Yücel, ödüllü aşçı Ali Güngörmüş ve çok sayıda davetli katıldı.
Festivalin yöneticisi Albert Wiederspiel, ''Soul Kitchen'' filminin festivalin açılışı için en uygun film olduğunu belirterek, filmi Hamburglular'a verilen en güzel hediye olarak değerlendirdi.
Fatih Akın, seyircinin artık gülmeye de ihtiyacı olduğunu belirterek, filmde bir ahçının öyküsünü esprili bir biçimde anlattığını söyledi.
Akın, ''Aynı türde çalışmaktan sıkılıyorum. Bu kez komedi türü film çekmek istedim. Filmde yaşam, rüyalar ve yiyecekler arasında bir ilişki kurmak istedim'' dedi.
Oyuncu Sibel Kekilli ise Akın'dan her zaman başarılı filmler beklediğini ifade ederek, ''Çok heycanlıyım. Fatih'in başarılarından her zaman gurur duyuyorum'' diye konuştu.
Hamburg'da 3 Ekim'e dek sürecek festivalde 42 ülkeden 140 film gösterilecek.
Usta
Usta
[scroll]Yönetmen[/scroll]
[scroll]Yönetmen[/scroll]

Tecrube Puanı
Karizma Derecesi:
Hamburg Film Festivali "Soul Kıtchen"la Başladı[Kültür Tim] Imgleft20000/20000Hamburg Film Festivali "Soul Kıtchen"la Başladı[Kültür Tim] Emptybarbleue  (20000/20000)
Tecrube Puanı:
Hamburg Film Festivali "Soul Kıtchen"la Başladı[Kültür Tim] Imgleft20000/20000Hamburg Film Festivali "Soul Kıtchen"la Başladı[Kültür Tim] Emptybarbleue  (20000/20000)

http://forumkahkaha.yetkinforum.com

- Similar topics